EESTI MEISTRIVÕISTLUSED

Sõpruse 16, Vinni, Lääne-Viru maakond, Estonia

EESTI SUMOLIIDU 2018.a. TIITLIVÕISTLUSTE ÜLDJUHEND

 

U8; U10; U12; U14; U16; U18 ja täiskasvanute vanuseklassides

1.   Eesmärk

1.1.  Teha kokkuvõtteid sumoalasest tööst Eesti Vabariigis.

1.2.  Populariseerida sumomaadlust laiades rahvahulkades.

1.3.  Selgitada vabariigi parimad sumomaadlejad seitsmes vanusegrupis.

1.4.  Eesti sumokoondiste komplekteerimine rahvusvahelisteks tiitlivõistlusteks:

1)     EM Järelkasv /U21/                           26.aprill                Plovdiv                   BUL

2)     EM Vanema järelkasv /U23/       27.aprill                Plovdiv                   BUL

3)     EM Täiskasvanud                                24.aprill                Plovdiv                   BUL

4)     MM Juuniorid /U18/                         21.juuli                                    Taoyuan                TPE

5)     MM Täiskasvanud                             22.juuli                                    Taoyuan                TPE

6)     EM Noored /U14/                                26.oktoober       Rakvere                 EST

7)     EM Kadetid /U16/                               27.oktoober       Rakvere                 EST

8)     EM Juuniorid /U18/                           28.oktoober       Rakvere                 EST

 

2.   Võistluste korraldamine

2.1.  Võistlused valmistab ette ja viib läbi kohalik sumoorganisatsioon, -klubi või spordikool ESL-i egiidi all.

2.2.  Vahetult juhib võistlusi ESL-i juhatuse poolt kinnitatud kohtunike kogu.

2.3.  Võistlused viiakse läbi vastavalt kehtivale IFS-i võistlusmäärustele.

2.4.  Võistluste korraldaja peab tagama nõuetekohase dohyo ja 2 elektroonilist kaalu kaalumiseks.

3.   Osavõtjad

3.1.  Võistlustel osalevad ESL-i liikmed (klubid, spordikoolid jne.) oma liikmetega.

Osaleda võivad ka ESL-i liikmete hulka mitte kuuluvad organisatsioonid või individuaalvõistlejad, tasudes topelt stardimaksu.

Võistkondade suurus ei ole piiratud. Liimesklubidel peab olema makstud ESL-i jooksva aasta liikmemaks. Kaalumisel esitab iga võistleja pildiga isikut tõendava dokumendi.

3.2.  Eesti meistrivõistluste osavõtumaks 2018.aastal

ü  U8, U10, U12 vanuseklass                              a´5€          üks start

ü  U14, U16, U18 vanuseklassis                          a’10 €       üks start

ü  Täiskasvanud (vanusepiiranguteta)               a’12€         üks start

Meistrivõistluste osavõtumaks laekub korraldavale organisatsioonile, võistluspaiga, kohtunike, arsti (medõe), töö eest tasumiseks. Kohalik klubi garanteerib vähemalt 4 kohtunikku.

Topelt stardimaksudest laekub 50% ESL-ile.

Osavõtumaksu saab tasuda ülekandega või sularahas võistluspaigas.

4. Ülesandmine

4.1.  Nimeline eelülesandmine teostada ESL-ile hiljemalt 4 päeva enne võistluste algust:

1)       Laste MV /U8, U10, U12/                                                 Kolmapäev, 7.veebruar 2018

2)       Eesti MV                                                                           Kolmapäev, 13.juuni 2018

3)       Eesti noorsoo  MV /U14, U16, 1U18/                               Kolmapäev, 20.september 2018

Aadressil:  EESTI SUMOLIIT, Sõpruse 16, Vinni alevik, 46601 Lääne-Virumaa

Tel. & Faks: 3257683      Mobiil: 53915160             E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

4.2.  Võistluspäevale eelneval õhtul töötab ajavahemikus 19.00 – 20.00 ESL mandaatkomisjon, selles ajavahemikus on võimalik teha eelülesandmises muudatusi telefoni, faksi või e-maili teel.

20.00 lõpetab mandaatkomisjon töö ja stardimaks tuleb tasuda kõigi võistlejate eest, kes on sellel hetkel nimekirjas.

4.3.  võistluste korraldaja pole kohustatud hilinenud ülesandmisi vastu võtma.

5. Tulemuste arvestamine

5.1.  Võistkondliku paremusjärjestuse selgitamiseks arvestatakse medalikohtade kvaliteeti

Kõige rohkem kuldmedaleid võitnud võistkond on võitja jne.

5.3.  Võrdsete medalita arvu korral määravad paremusjärjestuse paremuselt järgnevad kohad, 5. jne

5.4.  Eraldi arvestus on linnade/maakondade ja koolide vahel.

6. Autasustamine

6.1.  Eesti meistrivõistluste iga kehakaalu kolme paremat autasustatakse diplomite ja medalitega.

Kaks kolmanda koha medalit antakse välja kehakaaludes kus on kuus või rohkem võistlejat.

6.2.  Iga vanuseklassi kolme paremat võistkonda autasustatakse karika ja diplomiga.

7. Majandamine

7.1.  Võistluste medalite, diplomite ja karikate kulud kannab Eesti Sumoliit .

7.2.  Osavõtjate (sportlased, treenerid, esindajad) kulud kannab lähetav organisatsioon või isik ise.

7.3.  Muud võistlustega seotud kulutused kannab korraldav organisatsioon laekunud osavõtumaksudest.

7.5..        Võistlusmääruste täitmine

Kohtunike poolt antavad karistused tahtlike korratuste puhul:

a)     Kollane kaart – märkus treenerile või esindajale.

b)     Punane kaart – treeneri või esindaja eemaldamine antud võistlustelt ning trahv klubile 150€ peale Eesti Sumoliidu juhatuse vastavalt kinnitust.

 

2018. a. EESTI MEISTRIVÕISTLUSTE AJAD, KOHAD JA KORRALDAJAD

1) XVIII EESTI LASTE MEISTRIVÕISTLUSED                         E-, D- ja C-vanuseklass /U8, U10, U12/

Koht:                                             Jõgeva Spordihoone Virtus

Peakorraldaja:                             Jõgeva Raskejõustikuklubi Ramm, Aimur Säärits  tel. 5147489, e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Võistluste algus:                         Pühapäev, 11.veebruar kell 13.00

Kaalumine                                                      kell 11.00-12.00

Osavõtjad:                                   U8             2010 aastal ja hiljem sündinud lapsed

U10           2008 – 2010 aastal sündinud lapsed

U12           2006 – 2010 aastal sündinud lapsed.

Võistlusklassid                           U8             Unisex: -23; -26; -30; -35; +35kg ja absoluutkategooria

Tüdrukute absoluutkategooria

PU10         -26; -30; -35; -45; +45kg ja absoluutkategooria

TU10         -30: -40; +40 ja absoluutkategooria

PU12         -30; -35; -40; -45; -50; -55; -60; +60kg ja absoluut.

TU12         -30; -33; -36; -40; -45; -50; -55; +55kg ja absoluut

 

2)  XXII EESTI MEISTRIVÕISTLUSED                   MM-i koondise komplekteerimine

Koht:                                             Vinni Spordikompleks, Sõpruse 16, Vinni alevik, Lääne-Virumaa

Peakorraldaja:                             Spordiklubi Sakura, Riho Rannikmaa, tel. 53915160, E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Võistluste algus:                         Laupäev, 9.juuni, kell 12.00

Kaalumine                                    kell 10.00-11.00

Osavõtjad:                                 Mehed ja naised vanusepiiranguteta

Võistlusklassid                        -85; -115; +115kg ja absol.

                                                       -65;  -80; +80kg ja absol.

JUUNIORIDE VALIKTURNIIR KAALUKATEGOORIATES: M -80; -100; +100kg ja N -60; -75; +75kg.

3) XIX EESTI NOORSOO MEISTRIVÕISTLUSED  B-, A-vanuseklass ja juuniorid /U14, U16 ja U18/

Noorsoo EM-i koondise komplekteerimine

Koht:                                             Rakvere Spordihoone, Kastani 12, Rakvere, Lääne-Virumaa

Peakorraldaja:                             Spordiklubi Eesti Karud, Meelis Höövelson, tel. 58503410, e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Võistluste algus:                         Pühapäev, 23.septemberl kell 12.00

Kaalumine                                    kell 10.00-11.00

Osavõtjad:                                   Noored /U14/         2004 – 2006 aastal sündinud poisid ja tüdrukud

Kadetid /U16/         2002 – 2005 aastal sündinud noormehed ja neiud

Juuniorid /U18/    2000 – 2004 aastal sündinud noormehed ja neiud

Võistlusklassid         PU14        -40; -45; -50; -55; -60; -65; -70, +70kg ja absoluut.

TU14         -35; -40; -45; -50; -55; -60; -65, +65kg ja absoluut.

MU16       -55, -65, -75, -85, -95, +95kg ja absoluut

NU16        -45, -50, -55, -60, -65,-70; +70kg ja absoluut

MU18       -60, -70, -80, -90, -100, +100kg ja absoluut

NU18        -50, -55, -60, -65, -70, -75;+75kg ja absoluut

 

2018. a. MUUD TÄHTSAMAD VÕISTLUSED     AJAD, KOHAD JA KORRALDAJAD

 

Rahvusvaheline turniir WEST-WIRU OPEN (EuroCup II etapp)          Täiskasvanud

EM- koondise komplekteerimine

Koht:                                         Vinni Spordikompleks, Sõpruse 16, Vinni alevik, Lääne-Virumaa

Korraldajad:                             Spordiklubi Sakura ja Eesti Sumoliit, Riho Rannikmaa  tel. 53915160

Võistluste algus                         Laupäev, 24.märtsil, kell 12.00

Kaalumine                                kell 10.00-11.00

Osavõtjad:                                 Mehed ja naised vanusepiiranguteta

Võistlusklassid:                         MEHED: -70kg; - 85kg; -100kg; -115kg; +115kg ja absol.

NAISED: -55kg; -65kg; -73kg; -80kg; +80kg ja absol.

 

XIII EMSL „JÕUD“ meistrivõistlused      Täiskasvanud

Koht:                                              Rakvere Spordihoone, Kastani 12, Rakvere

Peakorraldaja:                               Spordiklubi Eesti Karud, Meelis Höövelson  tel. 58503410

Võistluste algus:                            Laupäev, 19..mai, kell 12.00

Kaalumine                                                       kell 10.00-11.00

Osavõtjad:                                     Mehed ja naised vanusepiiranguteta

Võistlusklassid                               MEHED: -70; -85; -115; +115kg ja absol. ning meeskonnad

NAISED:-65;  -65; -80; +80kg ja absol. ning naiskonnad.

NB! Võistlevad maakondade koondised.

 

XII Rahvusvaheline noorte sumoturniir „MAIASMOKK“       U14 ja U16

Koht:                                          Vinni Spordikompleks    Sõpruse 16, Vinni alevik, Lääne-Virumaa

Peakorraldaja:                                      Spordiklubi Sakura, Riho Rannikmaa  tel. 53915160

Võistluste algus:                Laupäeval, 7.aprillill kell 12.00

Kaalumine                             kell 10.00-11.00

Osavõtjad:                             Poisid ja tüdrukud sünd. 2004 aastal ja hiljem

Võistlusklassid                   PU14      -40; -45; -50; -55; -60; -65; -70; +70kg

TU14       -35; -40; -45; -50; -55; -60; -65; +65kg

PU16       -55; -65; -75; -85; -95; +95kg ja absoluut.

TU16       -45; -50; -55; -60; -65; +65kg ja absoluut

 

Kõik käesolevas juhendis määratlemata küsimused lahendab antud võistluse peakohtunik

 &